| anonim_4396 a întrebat:

E adevarat ce spune mama ca daca nu stai cu sosete in picioare nu mai faci copii?

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu stiu daca are neaparat legatura dar sa stai cu picioarele desculte poate duce la o raceala la ovare.

| Violleta2022 a răspuns:

Are talc vorba mamei!
Da, este adevarat... ca nepurtand sosete pe vreme rece, poti sa racesti la ovare, iar cu ovarele inflamate, nu mai poti ramane insarcinata. Lucru perfect adevarat!
Iata explicatia pe indelete!

| Hammurabi a răspuns:

Da, primul lucru pe care îl verifică barza e dacă ai șosete în picioare. Dacă nu, trece mai departe, nu se mai oprește. laughing
Scuze pentru glumă, probabil mama ta se referă la faptul că daca umbli în picioarele goale poți să răcești la organele genitale, să faci anexită iar una dintre complicațiile anexitei poate fi infertilitatea.

| Nemessys a răspuns:

Nu.

| peperonies a răspuns:

Nu.

| Victor453 a răspuns:

Nu

| RainbowD a răspuns:

Nu. Poate se gandeste la binele tau sa iti iei sosetele in picioare ca sa nu racesti, si de aia iti spune asa.