| JMKing a întrebat:

E bună crema epilatoare? Până acum m-am luat cu ceară dar nu mai vreau pentru că durează mult și e dureros. Deci aș vrea să aflu mai multe despre crema epilatoare și cât de bună e.

Răspuns Câştigător
| Rayyy a răspuns:

Salut,

Crema epilatoare te ține în mod normal 2-3 zile. Nu este foarte foarte eficientă în zonele mai dificile (spre exemplu axilă sau bikini), dar pe picioare, fiind suprafață dreaptă, funcționează ok. Problema este că părul o să îți crească un pic mai des și mai aspru și va trebui să o folosești la un interval mult mai scurt în comparație cu cel la care mergeai să te epilezi. Eu zic să rămâi la ceară sau la aparatul epilator pentru că în timp părul se va rări și în jur de douăzeci și cinci de ani plus sau minus nu va trebui să te mai epilezi (îți spun din proprie experiență).

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Are acelasi efect ca si lama, doar ca miroase groaznic, si abia iti scoti mirosul ala din piele.

| ToteuMagda a răspuns:

Parerea mea este sa ti-l iei in continuare cu ceara... Cu crema nu este tocmai eficient...