| anonim_4396 a întrebat:

Bună!
De ieri am dureri de... nu-mi dau nici eu seama dacă e vorba de stomac sau burtă şi stări de greaţă. Menţionez că sunt în a 3-a zi de menstruaţie, dar nu e o durere de aceea ca-n zilele de menstruaţie. Mai degrabă mă doare ca şi când aş vrea 'să dau la gâşte'. Ce ar putea fi? Cam după ce mănânc mă apucă astfel de stări am observat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Las-o în seama perioadei menstruale.
Bea ceai de mușețel/sunătoare.
Sănătate!
Pa, pa.

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Cam după ce mănânc la o perioadă de aproximativ o oră mă apucă astfel de stări am observat

| grab a răspuns:

Cat timp esti inca pe menstr incearca o alimentatie ceva mai usoara si lasa mereu senzatia ca nu te-ai saturat.

bafta!

| ALEX2402 a răspuns:

Poate ai facut o indigeste. ar trebui sa iei ceva pastile de burta

| Adry05 a răspuns (pentru ALEX2402):

De la ce? am mâncat 3 feluri diferite de mâncare. De la toate să mă apuce indigestia?

| ALEX2402 a răspuns (pentru Adry05):

Atunci mai bine ai consulta un medic

| qIrinna a răspuns:

Eu una zic mai bine sa te duci la un (DOCTOR) te pup pa pa