| Adrian277 a întrebat:

E necesar ca pentru Bacalaureatul la romana sa invat comentariile de la toate cele 3 poezii moderniste respectiv "Eu nu strivesc corola de minuni a lumii" de Blaga, "Testament" de Arghezi si "Riga Crypto si Lapona Enigel" de Barbu, sau e suficient sa invat una? Sunt la real.

Răspuns Câştigător
| Ghiordi a răspuns:

Faci cum vrei, dar daca la toate profilele din liceul tau este aceeasi lista cu profilul tau, inseamna ca nu profesoara vi le baga pe gat ca asa vrea ea. Programa se poate schimba de la un an la altul, dapoi de la o luna la alta, asta-i Romania happy
Bacul la romana este la fel pentru toate profilele, da la matematica este diferit de la un profil la altul.

4 răspunsuri:
| Ghiordi a răspuns:

Daca vrei sa iei nota mare sau sa treci bacul, da este nevoie! Acum depinde daca vei avea norocul sa iti cada ceva din ceea ce inveti...

| Adrian277 explică (pentru Ghiordi):

Sunt la mate info nu la uman asa ca e aberant sa-mi dea atat de invatat la romana.

| Ghiordi a răspuns (pentru Adrian277):

Profesoara voastra ce va zis? Care este lista de "lectura" pentru bac?
Daca se regasesc si acestea, invata-le!
Nu conteaza profilul, limba romana cam este la fel pentru toate profilele

| Adrian277 explică (pentru Ghiordi):

Ea ni le-a bagat pe gat pe toate, inclusiv unele care nu sunt in programa.

| Ghiordi a răspuns (pentru Adrian277):

Faci cum vrei, dar daca la toate profilele din liceul tau este aceeasi lista cu profilul tau, inseamna ca nu profesoara vi le baga pe gat ca asa vrea ea. Programa se poate schimba de la un an la altul, dapoi de la o luna la alta, asta-i Romania happy
Bacul la romana este la fel pentru toate profilele, da la matematica este diferit de la un profil la altul.