| PisSsicutTtzza a întrebat:

E normal ca la varsta de 14 ani sa ai un prieten?:* funda pentru cel mai concret raspuns

5 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

Din punctul meu de vedere, este normal, atat timp cat este vorba de o persoana apropiata de varsta cu tine si atat timp cat relatia nu evolueaza la un stadiu nepotrivit pentru perioada aceasta (ma refer la sex).

| mona a răspuns:

E normal atat timp cat nu faceti prostii

| AvalohAlyn a răspuns:

In adolescenta e normal sa ai prieten, sa tinzi spre prieteni, amici, iubiti etc.dar prietenia sau iubirea sa nu fie murdarita de relatii sexuale si de ganduri murdare.Cum s-a mai zis, un plimbat prin parc, un sarutat si un schimb de mesaje si scrisori de dragoste sunt de ajuns.Insa eu optez pentru a ne bucura de copilarie la 14 ani fiindca eu cred ca la 14 ani esti doar un copil.Asta este si adevarul.In concluzie e bine sa ai prieten sau iubit doar DACA nu uiti de COPILARIA SAU DE FRUMUSESTEA ADOLESCENTEI! Numai bine

| Pufoshenia a răspuns:

Buna.Da e normal dar daca e prea mare gen 18-20 de ani e prea exagerat.Pa,pa

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Da,e normal sa ai un prieten.Insa aceasta prietenie trebuie sa presupuna anumite reguli(gen sa nu faceti sex),dar,sa va sarutati, sa mergeti in parc sau la mall, sa va faceti temele impreuna, da, este ceva cat se poate de normal.