| sandrafdd a întrebat:

E normal ca pana la 14 ani nu am avut nici un iubit, implicit un prim sărut. Si simt ca acest lucru se va întâmpla cat de curând si nu stiu ce sa fac, daca nu știu sa sărut, îmi e frică

Răspuns Câştigător
| Denso a răspuns:

1. Da, este normal sa nu ai un iubit inainte de 14 ani, chiar mai normal decat sa fii avut. Faptul ca unii se lauda ca au avut iubiti si ca s-au sarutat inca de la gradinita nu ii face mai grozavi, doar mai tupeisti.
2. Nimeni nu se naste cu "stiinta sarutului" dar fiecare ne nastem cu instinctul acestuia. Cand va fi sa fie vei sti cum s-o faci, nu vei fi experta de la inceput pentru ca orice lucru se se experimenteaza si se invata, dar va veni totul de la sine.

9 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Nu de pupat trebuie sa-ti fie frica.

| Fatamuntilor a răspuns:

E normal.
Toate la timpul lor.Si iubiti, si saruturi si tot ce urmeza dupa...as zice dupa un 16 -17 ani poti avea un iubit.

| Doub a răspuns:

straight facestraight facestraight facestraight face.
Vaaai de viitorul tarii.I don't want to see

| SkyPilot a răspuns:

E normal sa nu ai un iubit chiar si pana la 20 de ani. Nu-ti face unul doar pentru ca altele au, fa-ti unul cand simti ceva pentru el.
Nu iti face griji, lasa-te dusa de instinct, nu va fi nici o problema. Daca baiatul este suficient de experimentat incat sa stie ca nu saruti bine, ii va face placere ca este primul happy

| Alcyon a răspuns:

E foarte grav. Te faci de ras fata de prietenele de pe facebook. Iti dai seama ce-or sa zica? S-ar putea sa-ti dea ignore.

| xXsweetgirl99Xx a răspuns:

Este perfect normal!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si la cat ai vrea sa stii sa saruti, 10 ani? ce generatie de dusi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu de pupacelea trebuie sa-ti fie frica...rolling on the floor

| Țoglă a răspuns:

Pe cine să săruți? Micky Mouse?