| TudorFox a întrebat:

E normal sa opresti televizorul cand te duci sa mananci?

16 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai daca te duci sa mananci si nu se uita nimeni la el... de ce sa consumi curentul degeaba?

| TudorFox explică (pentru DoarBogdan):

Chiar daca dureaza cateva minute?

| DoarBogdan a răspuns (pentru TudorFox):

Pai dar poti sa faci ce vrei. Nimic nu este normal pana la urma. Conteaza ce faci tu. Daca vrei sa il stingi sa economisesti putin curent sa mai salvam si noi planeta asta... ok, daca nu, nu. Nu e mare lucru. Nu se face primavara, dar daca toti am face asta s-ar face.

Daca nu se uita nimeni la el, de ce sa nu il stingi totusi?

| TudorFox explică (pentru DoarBogdan):

Pai il stingi cand nu te uiti mai multa vreme, cu orele, nu asa cateva minute

| DoarBogdan a răspuns (pentru TudorFox):

Si cum ai ajuns la concluzia asta? Doar intreb happy

| TudorFox explică (pentru DoarBogdan):

Pai pur si simplu ma gandesc ca nu are rost sa il stingi cand lipsesti asa de putin timp de la el

| TudorFox explică (pentru DoarBogdan):

Adica nu se poate strica pana la urma asa? Daca tot il stingi de fiecare data cand pleci pentru putin timp si dupa il aprinzi din nou

| DoarBogdan a răspuns (pentru TudorFox):

Nu are rost nici daca ard ursii koala o secunda mai mult sau mai putin prin Australia... daca toata lumea ar gandi asa.

Nu o zic in nume se rau, nu ai nici o vina, daca nu opresti televizorul cateva minute nu o sa schimbi absolut nimic, iar la economie... nici nu se cunoaste (un tv nu cred ca consuma mai mult de 80 de lei pe an).

| DoarBogdan a răspuns (pentru TudorFox):

Singerea, te asigur ca nu il strica. Nu are legatura. Folosirea il strica, pentru ca se deterioreaza conponente.
Faptul ca tu il conectezi la tensiune nu are legatura, curentul circula la fel.
Dar fii fara grija, televizoarele sunt proiectate sa reziste.

| Andreeush a răspuns:

Atâta timp cât nu te uiți la tv e normal să îl oprești.

Răspuns utilizator avertizat
| Ganea_Marian-Dumitru_1972 a răspuns:

Eu zic să stingi televizorul, becul, orice consumă curent în acea cameră, chiar dacă pleci pentru câteva minute. Eu așa fac și sunt mulțumit.

| TudorFox explică (pentru Ganea_Marian-Dumitru_1972):

Adica si cand plec pentru 5 minute de la el sa il sting?

| Ganea_Marian-Dumitru_1972 a răspuns (pentru TudorFox):

Când pleci pentru minute, nu știi sigur că nu o să întârzii.

| Swae a răspuns:

Asa te-ai obisnuit.

| antonimilk a răspuns:

Nu știu ce să spun. happy
Si da. Și nu.
Frate, un TV consuma cat sa zicem. 3 lei pe oră?
Gen, moare 15 minute daca sta pornit?