| Bo0ble a întrebat:

E o problema de matematica. Din punctele A si B, distanta dintre care este de 94km, au pornit in acelasi timp, unul in intimpinarea celuilalt, un pieton si un biciclist. Viteza pietonului este cu 16hm/h mai mica decit viteza biciclistului. Aflati viteza fiecaruia stiind, ca ei sau intilnit peste 4 ore si ca piertonul si0a luat un ragaz de jumatate de ora. (Prin ecuatie)
Funda*!

2 răspunsuri:
| Nitescu_Theodor_1995 a răspuns:

Citeste si fisierul notepad atasat. ai doar 7 zile la dispozitie ca sa descarci arhiva. nu am putut rezolva problema aici deoarece necesita delta, fractii si nu le pot utiliza aici. http://dl.transfer.ro/transfer_ro-23jul-da7bcbd480.zip - copiaza adresa si insereaz-o in bara de adresa a browser-ului:P

| allynNa20 a răspuns:

Sigur hm sau km?