| anonim_4396 a întrebat:

Cum veţi proceda corect atunci când efectuaţi un viraj spre stânga sau spre dreapta şi intersectaţi un biciclist care circulă pe o pistă pentru biciclete, semnalizată ca atare?
Variante de răspuns

a. acordaţi prioritate de trecere biciclistului;
b. nu acordaţi prioritate de trecere biciclistului;
c. adaptaţi viteza, astfel încât să nu vă intersectaţi cu acesta în timpul manevrelor.

7 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Varianta ''A'' este corecta.

| mgtow a răspuns:

A ar trebui sa fie respectata dar odata ce ai permisul de conducere nici nu respecti aceste indicatii de la scoala de soferi ci faci invers cateodata mai lasi sa treaca cateodata ii tai tu calea

| covexrobu a răspuns:

A este raspunsul corect.

| IrinaAndreea a răspuns:

Si eu tot A am zis si nici macar nu am permis, adica e destul de logic. :-s

| louis3 a răspuns:

A) In vara am luat permisultongue

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca asta este intrebare de examen, nu ma mira ca actualii soferi sint varza. ( adolf )

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Intrebarea este cum procedeaza biciclistul daca vin eulaughing)