| Dana56maria a întrebat:

E ok sa mori virgina, adica e pacat?

6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu e ok dar nici păcat.

| VoidEternal a răspuns:

Păcat din punct de vedere religios nu.

E păcat pentru tine că (cel puțin în sens convențional) viața ta e incompletă. Adică nu ajungi sa cunoști cel mai profund grad al intimității dintre doi oameni, și ratezi șansa de a creste un copil.

Asta înseamnă că nu îți poți găsi fericirea? Nu neapărat, dar va trebui sa te străduiești mai tare ca ceilalți, să găsești scop în altceva.

| just4ubr2015 a răspuns:

E foarte mare pacat sa mori virgina si o mare rusine pentru tine ca femeie.

| Konstantinos99 a răspuns:

Este opusul pacatului, pentru ca ai sufletul curat si te gandesti relativ inocent la unele aspecte. Adica mergi in rai asa cum ai fost conceputa in mod armonios.
In mod clar nu esti prima fata ce va muri virgina! Daca mori virgin sau nu, nu nu prea are relevanta. E important ca tu sa devii cea mai buna persoana si sa ajungi sa "stralucesti sufleteste"(expresie personala) pentru cei din jur. Si nu ai de ce sa iti faci griji, ai o cale de urmat si nu esti singura. Uita-te la familia ta exact asa cum este si apreciaza plusurile si corecteaza minusurile.
1. Daca te vei indragosti si vei gasi un baiat pe masura ta ( virgin) cu care iti doresti sa iti intemeiezi o familie superba, te casatoresti si dupa va dedicati reciproc pentru copii si sot.
2.Sunt fete de se duc de la 15-17 ani la manastire si altele si dupa curate pentru ca asa simt si da, mor virgine. Este vreo tragedie? Nu, ele au mers pana la moarte pentru dragosetea de Dumnezeu
3. Poti ramane curata si singura acasa, dar este cea mai dificila cale
E vorba de presiunea sociala, de sufletul tau care uneori plange in interioar pentru ca nu mai gaseste persoana potrivita, si eu caut dar sa fi tu prima care isi gaseste calea happy
Succes! Tot timpul este cineva in spatele tau sa te inbratiseze! Depresia este pentru cei pierduti, iar cugetarea pentru cei cu inima frumoasa.
Uita-te pe mesajul asta de fiecare data cand ai nevoie.

| LocotenentBarbu a răspuns:

E ok.

| sveps a răspuns:

Nu e pacat si nici un lucru rau, face parte din preferinte. nu este nimic gresit in a nu avea relatii intime cu cineva