| C_9293 a întrebat:

E un lucru rau daca te-ai combinat cu fostul-fostul-fostul-fostul prieten al prietenei tale?big grin.adica sincera sa fiu, ma simt rau si mai ca nu mai vreau sa fiu cu el.si plus ca ea nu mai simte nimic pentru el.nu stiu ce sa facsad. un sfat va rog?:-

3 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Discuta cu prietena ta si lamureste situatia, exact asa cum ne scrii si noua aici.Atata timp cat ai sentimentul asta de vinovatie nici nu poti sa stii ce simti cu adevarat pentru el.
Din punctul meu de vedere nu vad nimic rau.Gandeste-te putin invers. Daca prietena ta se combina cu fostul-fostul-fostul-fostul-fostul TAU prieten, pe tine te-ar fi deranjat? Nu prea cred...

| AntoniaFollowill a răspuns:

Nu e un lucru rau atata timp cat ei nu au avut o relatie serioasa sau ea nu a tinut la el. Dar ar trebui sa stii si ce a simtit el pentru ea sau inca mai simte.

Si totusi altu nu ai gasit? Cum spuneam nu e un lucru rau, da incearca sa eviti situatii de genul, o sa fie destul de jenant sa iesi cu prietena ta si cu el sau cu el si prieteni lui.

| C_9293 explică:

@AntoniaFollowill
Am gasit altul, dar la el mi-a placut dinainte sa fi fost cu prietena mea, iar atunci eu eram intr-o relatie. oricum urata situatia.si mersi de sfaturi:*:*:*:*