| matemetica a întrebat:

Buna tot eu. imi place de un baiat. si am fost "combinati de 2 ori"'chestia e ca dupa ce ne am desp de tot ma face pe mine geloasa ce o iubeste pe alta ca se saruta cu ea etc. ca e dif de mine. si nu stiu cu sa l uit. cea mai buna amica a mea ioana imi spune ca nu e de mine ea a vorbit cu el de cateva ori pe fb i-a spus ea ca am prieten cand eram cu el.si i zicea ca ddc s a combinat el cu mine? iar el i-a spus ca ea sa nu se bage in relatia lui a mea cu el.acumma simt ca il iubesc enorm ddar vreau sa l uit si la scoala m am intrebat o cole ceva si am spus: stai putinLnumele lui). sunt obsedata.de el astept mereu sa i zic eu primul buna. e ft urat sa iubesti cand distanta te desparte motivul despartisi si ca id distanta.acum nu stiu cum sa l uit... dar am avut un vis urat : colegamea ioana era indragostita de el ...si sa stiti visele se adeveresc.ca intr-o dm fisam ca mi scrie pe mess sa ne desp. asa a fost acum nu stiu csf sa l uit un sfat simt ca mor.

Răspuns Câştigător
| IoanaStefania a răspuns:

Sincer, o sa-ti fie foarte greu. Te sfatuiesc sa rupi orice contact cu el pentru o perioada, o perioada buna pana cand iti revii. Sa nu te inchizi in tine, si nici in casa. Familia si prietenii o sa te ajute sa treci peste. Cautati activitati noi, fa ce iti place, fa un sport, ori ce numai sa nu te gandesti la el si o sa vezi ca, cu timpul, incet o sa iti treca si o sa-ti fie bine. Sa nu crezi ca o sa iti treaca de moment, amintirile cu el nu o sa treca niciodata, dar o sa le tii in frau. O sa fie bine. Ai incredere, fi optimista, toate trecem prin asta. oh go on
fundita? puppy dog eyes Am nevoie de ea

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vrei sa-l uiti uita-l! Este foarte greu sa uiti persoana iubita,insa in situatii neposibile nu ai ce face.
Insa, daca vrei sa continui relatia cu el nu-i da importanta, si o sa se intoarca la tine.

| SăȘtiCăMereu a răspuns:

Trebuie sa il faci invidios el se enerveaza si se creaza'un centru de nervi si dragoste' care se sparge ni o sa-l uitiwinking iti zic sigur eu asa am facut!

| SăȘtiCăMereu a răspuns:

Aaaa sau ignora-l atunci o sa vada cu nu-ti pasa si se va intoarce ori care din asteawinking

| xCarol a răspuns:

Pai sfatul meu ar fi sa incerci sa il uiti.Mergi mai departe daca el nu te iubeste.Fa un pas in plus fata de el. Dupa scurt timp isi va da seama ce a pierdut.Nu te lasa distrusa de el... Daca il ignori o sa iti simta lipsa si o sa vada ca a gresit...mult succes^^

| LoveRu a răspuns:

Mai intai invata sa scrii corect gramaticalwinking

| anonimTPU007 a răspuns:

Pai simplu:nu il mai baga in seama pentru ca o sa iti simta lipsa, iar cand va vedea ca a pierdut pe cineva drag va face orice sa te "aiba"(asta in cazul in care mai vrei sa fi cu el); ca sa il uiti e mai complicat, trece ceva timp pana il vei uitawinking

| kassiyautzzas a răspuns:

Simplu ignora toooooot!