| Bala_Vala_1996 a întrebat:

Ei bine,salut TPU! Numele meu este Vlad,e o varsta prea mica inca nu ma gandesc la ceva maret, insa m-am mutat intr-o scoala noua din clasa a V-a.Intamplarea face,ca atunci cand am fost in clasa a V-a,ma tot certam cu o fata, numele ei este Anduena. Dupa 1 an,la inceputul semestrului,in clasa a VI-a,a inceput sa imi placa de ea,si m-am tot acuzat ca m-am tot certat cu ea sau ca o barfeam,tot imi doream sa ii placa de mine,ea vorbea cu un alt baiat, unu prieten bun de-al meu.Si acum in clasa a VII-a,imi doresc sa ii spun ca imi place de ea. Mama mea detine un lant de florarii credeti,ca ar fi potrivit sa ii dau ceva floral ori ceva material? Si cum ma pot duce sa ii marturisesc,sunt prea timid,imi place ca se tot uita la mine,si cand face asta intorc capul ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat,credeti ca vorbeste cu acel prieten sa ma faca gelos, sau chiar ii place de el.Deci cum ii pot spune ce simt cu adevarat?

2 răspunsuri:
| christall a răspuns:

De ce nu-i lasi pe banca un trandafir rosu? Un pic de mister nu strica. Se va intreba cine e misteriosul admirator. Apoi ii scrii o poezie sau cateva randuri cu cat de frumoasa e. Poti sa le atasezi chiar trandafirului. De aici te gandesti tu cum sa continui povestea.ce surprize poti sa mai faci ca ea intr-un final sa-si dea seama ca esti tu. De ex un mesaj de descifrat. O poezie si daca citesti primele litere de sus in jos sa-i spuna ca esti tu.

| joeboom a răspuns:

Amice probabil vrea sa te faca gelos ca sa îti atraga atentia! Eu zic sa îi spui direct.