| EvangelineDS a întrebat:

Engleza sau franceza? de ce?

11 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Franceza
pentru ca in 8 ani am avut parte numai de profesoare de la care nu intelegeam nimic(la engleza)!

| misterioaѕa a răspuns:

Buna.
Amandoua imi plac
Dar mai usoara este engleza ca franceza

pa, pa

| beautifulkiss a răspuns:

Buna mie imi place foarte mult engleza deoarece acum este limba cea mai de baza, este mai usor de pronuntat/invatat si mereu mi-a placut engleza, franceza nu mi-a placut si nu imi place deloc.Si cum a zis si @niku93 nu am cum sa o uit deoarece o intalnesc peste tot si parerea mea este ca este o limba super frumoasa.Numai bine.

| User a răspuns:

Engleza.

| Mauve a răspuns:

Engleza. Pentru ca aproape toata lumea cunoastea aceasta limba si se poate vorbi in orice tara, si pentru ca nu stiu foarte bine franceza.

| SyMy24 a răspuns:

Englezahappylove struck pentru ca mie mi se pare mai usoara, e mai usor de tradus in engleza.dar si franceza e frumoasa!
Depinde de ce`i place fiecaruiahappy!

| brunetteee a răspuns:

Engleza, pentru ca este mult mai frumoasa decat lb franceza si este si mai mult folosita

| niku93 a răspuns:

Engleza
1.pentru ca e mai vorbita ca franceza
2. e mai greu sa o uit(filme, muzica, windowsuri si fereste...in engleza).

| EvangelineDS explică:

Pai mie imi place mai mult englezahappy

| SussieLex a răspuns:

Buna!

Mie una imi place engleza deoarece este cea mai vorbita limba si este mult mai usoara in comparatie cu franceza...
Cand eram mica chiar stiam franceza destul de bine si imi placea mult...dar acum imi place mult engleza!

Tie?

| Choochotof a răspuns:

Amandoua : sunt limbi de circulatie intrenationala fara ele nu faci nimic in viata
Engleza:Mult mai usoara decat franceza o folosesti la ori ce. Poate chiar lacalculator.

Franceza:Limba iubiri este destul de interesanta. Ciudata dar frumoasa