| anonim_4396 a întrebat:

Este adevarat ca adolescent esti de la 12 ani?

4 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Nu,adolescent esti de la 14 pana la 18 ani!

| MouSSEauChoColat a răspuns:

Salut! Intr-adevar fetele se maturizeaza mai repede decat baietii, dar perioada adolescentei incepe de la 14 ani, nu de la 12. Unii zic ca la 12 ani esti "preadolescent", ceea ce inseamna ca esti undeva intre copilarie si adolescenta, eu zic ca esti totusi mai aproape de mentalitatea unui copil decat a unui adolescent. Ceea ce nu este deloc un lucru rau, dimpotriva.

| Bobu_Marina_1998 a răspuns:

Nu esti adolescent la 12 ani! Esti preadolescent (esti inca in perioada depuberate) Dupa 14 ani te mandresti cu nuele de adolescentwinking

| IonutzaAnonima a răspuns:

Nuuu