| LoOran_1745 a întrebat:

Este adevarat ca bananele ingrasa? Cam ce cantitate ar trebui sa consum pe zi pentru a vedea rezultate in timp? Multumesc!:*

3 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Bananele cred ca ingrasa, ele sunt bogate in calorii si carbohidrati. Orice fruct consumat in exces ingrasa. Kilogramele in plus apar daca faci exces si mentii o dieta bazata doar pe banane sau optezi pe combinatii calorice.

| itisnothingbutsomefeelings a răspuns:

Pai banane-le ingrasa dar la cura de slabire sunt permise 2 pe zi deci nu ingrasa f tare. uite aici lista caloriilor...alege alimente mai bogat calorice.http://www.miresici.ro/f19/2200-lista-calorii-pentru-un-regim-sanatos/

| niknip a răspuns:

Nu stiu daca bananele te ajuta sa te ingrasi rapid insa pentru a te ingrasa iti recomand sa mananci multe fainoase [macaroane, paste, orez] paine, carne, dulcuri, cartofi.
Mananca mult si des si vei avea parte de rezultate vizibile rapid.