| StelistulBrailean a întrebat:

Este adevarat ca daca apesi F5 pe pagina profilului tau de facebook iti va aparea la chat, grupul ala restrans de prieteni cei care ti-au vizitat profilul in ultima vremea? Va rog sa-mi zice-ti daca e verificata chestia si e corecta.Cel mai bun raspuns are funda.

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Asta e doar presupunerea ta, cei de la facebook au tinut mereu ascunsa treaba cu cine pe cine viziteaza si tare ma idoiesc ca asta se reflecta direct in algoritmul de la chat. Acolo este ceva mai complex si are legatura cu intereatiunea ta si a prietenilor cu o anume persoana, cu intereactiune voastra cu prietenii comuni.

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

F5 e comanda de refresh pentru orice browser. Serverele de facebook nu stiu cand tu deschizi prima data o pagina sau cand ii dai refresh, browserul trimite aceeasi cerere catre serverul facebook, deci automat nu ti se va incarca preferential pagina.

Si chatul ala nu afiseaza niciodata persoanele care ti au vizita recent pagina. Persoanele de acolo sunt afisate dupa un algoritm mai complex pe baza interactiunii cu ei si cu prietenii lor, algoritm pe care facebook nu la facut public.

| StelistulBrailean explică (pentru suntserios):

Da dar de exemplu daca imi apare o persoana careia ii mai intram pe profil in urma cu o luna si imi aparea la chat dar care de vreo doua saptamani nu imi mai apare acolo si nu am mai interactionat cu ea si imi reapare la chat deodata.cred ca e posibil sa-mi fi vizitat profilul.

| suntserios a răspuns (pentru StelistulBrailean):

Asta e doar presupunerea ta, cei de la facebook au tinut mereu ascunsa treaba cu cine pe cine viziteaza si tare ma idoiesc ca asta se reflecta direct in algoritmul de la chat. Acolo este ceva mai complex si are legatura cu intereatiunea ta si a prietenilor cu o anume persoana, cu intereactiune voastra cu prietenii comuni.

| YesOMG a răspuns:

Nu se intampla absolut nimic. Este doar ca sa apesi ca un fraier si sa vezi ce se intampla.E doar un fel de "reimprospatare" si nu mai crede tot ce zic altii! happy

Răspuns utilizator avertizat
| Perfect1T a răspuns:

Spalati hainele cu dero clasic si primesti gratuit un detergent ieftin! Merita oleaca de barbutie intre femei! Astazi am tras o leaca de vin pe nas si mi-a mers foarte foarte foarte foarte foarte foarte bine! Daca vrei si tu i-ati pita de dimineata! PARIZERU II TARE!

| StelistulBrailean explică:

Am inteles ca este reimprospatare ideea e ca dupa ce dau f5 grupul acela restrans de prieteni de la chat se modifica se exemplu apar persoane cu care nu am vorbit deloc dar care stiu ca au intrat pe profilul fiindca mi-au dat like sau mi-au lasat comentarii, deci de aceea tind sa cred ca treaba cu f5 e adevarata