| saidlaura a întrebat:

Este adevarat ca daca cineva se gandeste la tine il visezi apoi noaptea? fundita

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Visele tale sunt influentate de gandurile si de actiunile tale. De cele mai multe ori subconstientul acumuleaza dorinte, temeri care din motive ce tin de procese complexe ale psihicului nostru nu ajung sa fie intelese si prelucrate in mod constient. Cu toate astea ele exista si vor sa se exprime intr-un fel anume. Unul dintre modurile de exprimare este visul. Astfel daca visezi o persoana anume este foarte probabil ca tu insati sa te fi gandit la acea persoana pentru care poate nutresti sentimente profunde. Sigur, se poate vorbi si despre ceea ce se numeste telepatie - comunicarea la distanta - care poate sa apara in cazul persoanelor foarte apropiate, care au o legatura sufleteasca speciala. Totusi, acest fenomen este mai greu de demonstrat stiintific.

4 răspunsuri:
| iauru a răspuns:

Tampenii nu-i adevarat

| princess_9789 a răspuns:

Nu este adevarat.
Acestea sunt pur si simplu niste superstitii, nascute din batrani, unele pentru amuzament.
In schimb, daca pe parcursul zilei te gandesti foarte mult la o persoana sau la un lucru vei visa aceea persoana.Subconstientul lucreaza, insa ceea ce ai intrebat este clar neadevarat si cercetatorii nu au putut demonstra asa ceva.
fundita?:X

| sadlifetobe3 a răspuns:

Depinde, asta daca te gandesti si tu la el, sau daca se va intampla ceava pe viitor intre voi sau vei auzii vorbe de la el

| Norbert_4391 a răspuns:

Da! Sunt 100% sigur ca este adevarat.