| Kimy_8371 a întrebat:

Este adevarat ca daca port tocuri de la o varsta cam frageda respectiv 14 ani, mi se deformeaza coloana?

Răspuns Câştigător
| buterfly a răspuns:

Pai asa se spune.happy...Eu zic ca nu e un capat de lume daca mai porti din cand in cand tocuri dar sa nu exagerezi...winking

5 răspunsuri:
| fluturas a răspuns:

Da, chiar daca vrei sa porti tocuri, nu purta asa des o sa ai timp si pentru elewinking

| Moov a răspuns:

Nu neaparat, depinde cat de mult porti tocuri, nu trebuie sa exagerezi.

| Roxanne_4260 a răspuns:

De fapt... poţi purta orice fel de tocuri.
Coloana se deformează dacă nu ştii să mergi pe ele.
Poziţia corectă e spatele drept, şi totul e ok.
Încearcă cu o carte pe cap prin casă, să vezi care e poziţia corectă.

| andreea_1043 a răspuns:

Daca tocurile sunt inalte.si purtate excesiv, da poate aduce daune la o varsta frageda. Dar pentru o fata de 14 ani este recomandat sa poarte tocurile la ocazii speciale, dar cu conditia ca tocurile sa fie joase

| Cumtecheamafato a răspuns:

S'ar putea.Desi nu prea cred.Ce legatura are picioarul cu coloana?
Desi esti la o varsta cam frageda nu este pregatit corpul tau fizic.