| bogdannn114 a întrebat:

Este adevarat ca daca slabesti putin arati mai bine? la fata ma referlaughing

9 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Da. Puțin sau mai mult, cât are cineva nevoie. dar slăbești și la față și-ți sunt mai proeminente oasele feței dând un alt aspect.

| Ofiintă a răspuns:

În cazul meu, pot spune că este adevărat.
Acum depinde și cât de gras/slab ești.
Dacă esti mai plinut si se formează acea dublă bărbie, evident că vei arăta mai bine dacă scapi de acel exces.

| Apokales a răspuns:

Depinde cat de mult, uneori este bine sa ai un strat de grasime pentru a da un contur fetei, sa nu se vada fata prea osoasa. Plus ca un strat decent de grasime te va arata mai solid, un exemplu este Vin Diesel, el nu are patratelele bine evidentiate. El are un start de grasime si il arata mai masiv. Uita-te in oglinda si cand iti convine opreste-te.

| bogdannn114 explică (pentru Apokales):

Acum ca merg la scoala, mananc dimineata si seara putin, e ok pentru a slabi?

| Apokales a răspuns (pentru bogdannn114):

De unde sa stiu ce inseamna la tine putin laughing? Orice masura pe care o iei pentru a reduce numarul de calorii sau pentru a le arde este binevenita cand vine vorba de slabit.
Nu mananci seara - ai un deficit caloric pentru ca ai o masa lipsa si slabesti.
Te plimbi 40 de minute - arzi caloriile si slabesti.
Nu mai mananci prajit - reduci din calorii si slabesti
Mananci o salata inainte de masa - iti umpli stomacul cu mancare sanatoasa si voluminoasa si nu te mai poti indopa cu mancarea bogata caloric, deci slabesti.
Dar ce inseamna putin la tine nu stiu.

Afla ce sunt caloriile pentru ca acolo este cheia. Deficitul caloric te ajuta sa slabesti.

| bogdannn114 explică (pentru Apokales):

E bine daca beau apa multa?

| Apokales a răspuns (pentru bogdannn114):

Si asta este un element ce ajuta. Inainte de masa reduce pofta de mancare, iar dupa masa mentine senzatia de satietate.

| andreilittle a răspuns:

Acesta este doar un mit...

| Adry05 a răspuns (pentru andreilittle):

Mit... așa e... mai ales în poza asta, exact la fel arată la față înainte și după ce a slăbit
https://imagesvc.meredithcorp.io/......3/mm/image