| Chocolateiseverything a întrebat:

Se spune ca daca slabesti de la o varsta ca a mea(14, si ma refer la faptul ca esti mai plinuta si incerci sa slabesti) impiedica cresterea in inaltime sad Ce ziceti e adevarat?

6 răspunsuri:
| JustMusic a răspuns:

Da, da de asta eu am 1, 80.
Nu e adevarat eu tot de pe atunci incerc sa salabesc, si sunt inalta, inaltimea tine de cea a parintilor.

| NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu a răspuns:

Nu cred ca e adevarat.Eu am slabit pe clasa a 7-a, si tot cresc in inaltime.

| 六兆年と一夜物語 a răspuns:

Nu am auzit NICIODATĂ de aşa ceva şi nu prea cred că ar avea de ce. Dacă slăbeşti prin sport, chiar cred că ar ajuta la creştere.Mai ales basket-ul sau înotul. Aşa am înţeles şi este destul de normal happy

| marciana a răspuns:

Pai depinde ce dieta tii tu.
Daca manaci foarte putin pe zi, atunci nu mai ai suficiente proteine si vitamine pentru cresterea oaselor.Si da, ar putea fi nesanatos.

| pufoshenia24 a răspuns:

Pai nu stiu cat de adevarat e asta dar nici cat de rau e sa slabesti de la varsta ta. nu e neaparat rau ca ai vointa si vrei sa slabesti dar chestia ca impiedica cresterea in inaltime nu cred ca e adevarata. parerea mea. mult succes!kisswinking

| Chocolateiseverything explică:

Multumesc mult pentru raspunsuri :*