| IonutSiAtat92 a întrebat:

Este adevarat ca daca vrei sa intri in armata intri pe pile? Sau intri pe merit? Eu sper ca pe merit sa se intre, nu suport pilele.

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu-i adevarat. Daca indeplinesti conditiile atunci te poti angaja ca soldat profesionist, atunci cand exista locuri. De asemenea poti reusi la scolile de subofiteri sau academiile militare.

| IonutSiAtat92 explică (pentru Ioandelasal):

Pai am inteles ca acum sunt locuri destule, cunosc prieteni care si-au dat demisia multi ca au plecat in alta parte mai bine. sper sa intru..eu ma multumesc si cu putin.

| Ioandelasal a răspuns (pentru IonutSiAtat92):

Atunci du-te la Centrul militar din judetul tau si acolo o sa obtii toate informatiile necesare.

| IonutSiAtat92 explică (pentru Ioandelasal):

O sa merg...