| anonim_4396 a întrebat:

Este adevărat că în timpul menstruatiei nu ai voie sa mergi la biserica?

9 răspunsuri:
| Alyra a răspuns:

straight facestraight face
Eu una n-am auzit niciodată de aşa ceva.
De ce n-ai avea voie? Ce legătură are?

| baaang a răspuns:

Da.

| Sharlyzz a răspuns:

Da, este perfect adevarat. Poti sa te spovedesti dupa aia.

| RuxiiRawrr a răspuns:

Da.Pentru chestia asta se face un pacat.

| foxsilver a răspuns:

Daca esti virgina, ai voie sa intri in biserica, menstruatia nefiind un pacat, e ceva ce oricum nu poti evita. Iar din punct de vedere religios, esti considerata copil.
Doar daca esti femeie, nu ai voie sa mergi la biserica, pentru ca deja ai savarsit pacatul uniunii cu un barbat.
La nevoie cred ca se pot face exceptii, dar despre acestea nu cunosc amanunte.

| BogdanelululTheGodfather a răspuns:

Cea mai mare prostie auzita! Cum sa nu ai voie? Nu crede tot ce auzi pe TPU de la marii "crestini" de pe categoria specifica!