| thedream a întrebat:

Este adevarat ca nu ai voie sa faci sport atunci cand esti menstruatie?

Răspuns Câştigător
| AndreeaCristina96 a răspuns:

NU nu este adevarat. poti face sport dar daca stii ca iti curge mult mai bine roaga profesorul sa te lase sa nu faci sport sau nu fa sportul pe care il faceai cand nu erai pe menstruatie!
Sportul agraveaza curgerea, adica curge mai tare...si unii spun ca nu ai voie...Dar de fapt ai voie.e pe raspunderea ta.
Succes!

6 răspunsuri:
| fluturas a răspuns:

Poti sa faci sport, eu tot timpul fac sportc and sunt la menstruatie si parca ma simt mai bine laughing
acum depinde de fiecare, unii spun ca poti sa faci hemoragie de la prea mult, desi nu cred big grin, iar uneori te poti simti mai rau

| Tourniquet a răspuns:

Unele fete/femei fac, altele nu. Depinde de scurgere. Eu, spre exemplu, am curgerea abundenta si nu il fac deoarece imi vine rau in momentul ala. straight face Daca ai scurgerea abundenta te sfatuiesc sa nu-l faci deoarece te patezi, poti sa te simti mai rau, etc, iar daca o ai normala poti face linistita!

| Amalia a răspuns:

Da.Pentru ca te patezibatting eyelashes

| LoveIsForFree a răspuns:

Daca esti in primele saptamani poti sa faci.Nu iti vine asa tarewinking.

| FundaTeRog a răspuns:

Buna! Da este adevarat. Daca faci te simti si mai rau.Mai bine odihneste-te. Funda? Ms♥

| BloodMagickNecromance a răspuns:

Da, este adevărat, deoarece te forțezi și curge și mai tare, însă eu fac chiar dacă sunt sau nu. Depinde și de organism. La unii oameni, dacă fac sport, se oprește cu vreo 2-3 zile înainte, iar la alții se poate agrava.