| martutza a întrebat:

Este adolescenta cea mai frumoasa etapa a vietii? sunt sigura ca ve-ti gasi de cuviinta sa raspundeti ca "da" nu?//?

Răspuns Câştigător
| HBK a răspuns:

Adolescenta inseamna pentru mine cea mai frumoasa perioada din viata, cea mai plina de nelinisti, izvorata din intrebarile care isi cauta raspunsul, cea mai putin echilibrata din punct de vedere emotional din cauza necunoasterii locului pe care il are adolescentul in societate si in univers, si totusi febrila de a se lansa intr-o viata rationala si armonioasa.Eu consider ca adolescenta este varsta intrebarilor, a indoielilor.Noi, adolescentii, reprezentam viitorul acestei societati. Unii care sunt constienti de acest aspect, se straduiesc sa invete cat mai bine la scoala, sa urmeze un liceu bun si sa intre la facultate.Inerent la aceasta varsta apar tot felul de intrebari de genul: "Cine sunt?", "De ce trebuie sa tin cont pentru a lua o decizie corcta?", "Care este scopul meu in viata?" si multe alte la care vom afla raspunsul mai tarziu sau poate niciodata.

7 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Oooo, adolescenta este o perioada foarte zbuciumata din viata oricarui pamantean, foarte dificila si pentru adolescent si pentru parintii acestuia.Trecerea de la copil la tanar este cu mult tumult, razvratire, dorinta de independenta; sunt transformari fizice dramatice... Dar tineretea este cea mai frumoasa. Cea mai frumoasa perioada a tineretii mele a fost studentia!

Elianna
| Elianna a răspuns:

Imi pare rau ca nu am putut sa zic da, asa cum voiai!

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Nu ştiu. A mea sigur n-a fost.
În adolescenţa mea am muncit enorm pentru a putea scoate suficienţi bani cât să-mi pot satisface câte o poftă din când în când dar şi pentru a fi bani în casă.
Cel mai bine mă simt acum, după adolescenţă, în studenţie.
Adolescenţa a fost o perioadă neagră pentru mine.

Abh
| Abh a răspuns:

Nu mi-a placut adolescenta, era plina de lipsuri materiale, invatam mult, ma preocupa scoala cu adevarat.

| yanny`s a răspuns:

Nuuulaughing)

e mai bine sa fi copillaughing ti se fac toate poftele, nu stiii de baieti, despartiri, suferintalaughing)

ti`e gandul doar la bomboane si acadelehappy

| kiss a răspuns:

Adolescenta este intr-adevar, o perioada agitata... dar nu stiu daca e cea mai frumoasa, depinde din ce unghi privesti lucrurilewinking

| RuXaaNdRRa a răspuns:

Este cea mai importanta si frumoasa ai sa-ti aduci aminte de ea toata viata, traieste-o frumos ca nu se mai intoarce