| Georgiana2905 a întrebat:

Pe langa faptul ca adolescenta este cea mai frumoasa etapa a vietii fiecaruia la un momendat isi are si ea finalul ei. Totusi, sunteti de acord cu spusele parintilor ca varsta acesta, adolescentina este cea mai problematica?

Răspuns Câştigător
| Andreeagen a răspuns:

Da
In perioada adolescentei oamenii incearca sa isi gaseasca un loc... printre restul oameniilor. si au senzatia ca ei au dreptate in tot ceea ce fac... nu prea asculta pareriile celorlalt crezand ca parerea lor e cea potrivita...
La varsta adolescentei dai piept cu viata de obicei la acea varsta te indragostesti prima data apar primele probleme mai grave si tot asa.
Adolescenta este etapa vietii care face trecerea de la copil la adulthappy
Bine inteles sunt si anumite cazuri in care adolescentii sunt mult mai maturi decat ar trebui sa fie... aceasta maturitate a lor se datoreaza in mare parte situatiilor dificile pe care le'au intampinat pana in acele clipehappy

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eu cred ca batranetea este varsta cu cele mai multe probleme. Cand sanatatea incepe sa te paraseasca, cand incepi sa nu-ti mai gasesti rostul si utilitatea.
Eu cred ca doar celor care au trecut de curand prin adolescenta li se pare ca adoelscenta e plina de probleme. Asta fiindca uneori tutror ni se pare ca noi avem cele mai mari probleme si greutati.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Sunt de acord cu psihologii care au catalogat adolescenta ca o varsta foarte dificila. Been there, done that! Nu cred ca e cea mai frumoasa... E dificila... hormonii isi fac de cap, sentimentele la fel...

| inna a răspuns:

Da, am constat pe pielea mea laughing

| sorin a răspuns:

Inca nu am ajuns la vasta parintilor sa vad cum este viata lor, dar cam asa e.

| idanna a răspuns:

Da dar poti s-o traiesti si fara...probleme...sa fie cea mai frumoasa perioada a vietii, nu?

| romina_7963 a răspuns:

Da este problematica pentru ca, de multe ori adolescentul isi complica singur viata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adolescenta. cea mai problematika si cea mai frumoasa love struck