| anonim_4396 a întrebat:

Este bine sa iau creatina pe baza de fosfat?

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, nu e bine. Oricum intai trebuie sa-ti faci multe analize pentru a vedea daca nu ai vreo boala nestiuta de ficat sau rinichi. Altfel, ajungi la insuficienta renala si nevoie de dializa imediat.
Am avut doi studenti care faceau culturism la nivel de performanta (unul era campion national). Ambii povesteau ca au luat creatina fosfat si alte proteine si ambii renuntasera dupa ce analizele lor renale se degradasera rau.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Doar în urma controlului medical.
Pa, pa.

| johnny_1840 a răspuns:

E buna si fosfat dar cea mai buna creatina e monohidrata