| MariusDaniel a întrebat:

Este buna aceasta placa video :Nvidia Geforce GT430 2 GB? si vreau sa stiu daca pot sa ruleze pe ea jocuri ca batman arkham city, spiderman shaterred dimension, prototype si altele? plss funda!

1 răspuns:
| ROB3RT89 a răspuns:

Nu prea! Pe langa faptul ca e ddr3, mai are si latimea benzi de 128 biti, asta te trage mult in jos la ultimele jocuri aparute! Ruleza jocurile mentioante de tine, dar cu detalile minime vei avea peste 35 de fps, asta daca ai macar 2 gb rami si un procesor dual core! batman arkham city foloseste si physx-ul, cu placa mentionata de tine iti va merge super greu! Uite aici o placa video buna http://www.pcgarage.ro/......5-256-bit/ crede-ma, merita investitia!