| ovidiu0099 a întrebat:

Este buna placa asta video http://www.cel.ro/......it-pcie-l/

am 4gb ram
2 procesoare 2. 40ghz Intel celeron
va rog spuneti-mi vreau sa imi cumpar o placa video urgent

5 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

E foarte slaba! Nu te lua dupa elfwarrior! E buna doar daca nu optezi pentru gaming! Daca optezi pentru gaming, iti trebuie cel putin una de 1gb ddr5 si 256 biti sa joci jocurile pe high si de 128 biti si minim ddr3 sa joci pe low eventul mediu! Placa ta, n-are nici macar 128 biti si e si ddr2. Uite aici o placa video bunicica=>http://www.emag.ro/......EH537BBBM/

| elfwarrior a răspuns (pentru ROB3RT89):

Bineinteles cea de la eMAG dar depinde si daca are si bani pentru ea

| ROB3RT89 a răspuns (pentru elfwarrior):

279 lei? Fi serios, e pomana! Daca vrea performante, trebuie sa scoata ceva din buzunar!

| bozioru a răspuns:

Este buna pentru sistemul tau, dar sa nu te astepti la prea multe la 170lei.
Suporta directx 10, dar la coolerul de pe ea mie ca se va incinge ceva, plus ca procesorul celeron nu tine jocuri de rangul battlefiel 3 sau modern warfare 3.
Daca nu o ai pentru jocuri e mai mult decat buna happy

| elfwarrior a răspuns:

Da e buna