| Happiness_8100 a întrebat:

Este ceva ciudat daca o fata invita un baiat afara pentru prima data, sau trebuie sa astepte propunerea lui?

Răspuns Câştigător
| TakeMeHome a răspuns:

Ceau! Hmm...pai toata lumea stie ca e ciudat, dar asta nu inseamna ca trebuie ca un baiat sa invite o fata neaparat.Chestia asta este de mai demult si sti si tu acum vremuurile asteaahee hee.
Chiar depinde si de relatia voastra, daca sunteti:
-Prieteni, spune-i:
-"Salut[ceau, salutare, buna], ce mai faci, prietenee!?"
el iti raspunde si daca te intreaba cf si tu ii poti spune
-"Pai sunt si eu plictisita si as vrea sa ies cu cineva pe afara dar se pare ca nu gasescsad"
Ei si daca el iti spune
-"Vin eu cu tine!", Atunci te-ai scapat de invitatii big grin.
2.-Iubiti, poti spune:
-"Ceau[cum ii spui tu pe nume]! Ce faci:*:*:*:X?"
iti zice si el ce face si te intreaba"Tu?love struck"
Daca ati iesit pana acum afara, ii spui:
-"Pai sunt putin suparata pentru ca noi nu ne-am mai plimbat de mult pe afara, regret foarte mult!"
Daca nu ati iesit pana acum impreuna:
-"Sti.noi suntem impreuna si nu am iesit pana acum afarasadsad, as vrea sa iesim, poate ti se pare ciudat ca te invit eu dar vad ca tu nu ma inviti!"

Succes!
:*:*Funda?smug

9 răspunsuri:
| ionika17 a răspuns:

Daca el nu face nici un pas, eu nu cred ca este ciudat sa-l inviti tu afara.Deci treci la treabahee hee! BaFtahappy

| Crisu a răspuns:

Nu e nimic ciudat.Nu mai suntem pe vreamea lu' bunica, cand baietii invitau fetele. Well, nici sa te tii dupa el si sa'l intrebi daca vrea sa fie cu tine, nestiind daca te place sau nu, cu asta nu sunt de acord. Dar sa'l inviti afara, chiar nu e nimic inneregula.

| CactusFlower a răspuns:

Păăi... Dacă băiatul e destul de timid şi i se pare enooorm de greu acest pas, mai bine îl faci tu, dacă chiar îţi doreşti. Dacă nu vrei asta cu adevărat, mai bine las-o baltă, pentru ca e o chestie care ţine şi de bunele maniere şi ar fi urât/ruşinos dacă nu s-ar merita. Oricum, baftă! Şi sper că până la urmă o să te invite el...tongue
P. S:LA MULŢI ANI!

| PurePoison a răspuns:

Poi, normal ar fi ca un baiat sa scoata o fata in oras, oricum, nu e asa de ciudat, cel mai ciudat si banal in acelasi timp e ca o fata sa ceara un baiat in casatorie laughing ridicol!

| lovefan a răspuns:

Buna! Pai, frumos ar fi ca baiatul sa invite fata in oras, nu invers. Bineinteles ca nu este ciudat, dar nu prea va obtine avantaje fata daca face asta. Baiatul va crede ca i-a picat in brate si isi va pierde ineresul pentru ea. Sti, daca vrei sa cuceresti un baiat, ar trebui sa il faci sa lupte pentru tine, sa simta ca esti chiar o fata de valoare, nu una oarecare care ii cade in brate chiar si la cel mai mic compliment. Asta e parerea mea. Bafta!

| TaylorSwift a răspuns:

Depinde de cat de mult tine fata la,, traditie''. Il poti invita, dar o singura data. Daca tu il inviti de multe ori, inseamna ca tu esti baiatul in aceasta relatie si probabil s-ar supara si nu i-ar conveni, iar motivul despartirii ar fi:,, Tu preiei fraiele relatie dar eu ar trebui sa le preiau, deoarece sunt baiatul. Nu-mi place ca esti prea autoritara si prea insetata de putere!''. O data sigur ca poti, deoarece poate ca el e prea sensibil si prea sfios ca sa te invite si probabil ca ii e frica de un refuz.

| trashcan a răspuns:

Depinde si de baiat. Daca el este mai timid, nu cred ca are ceva ca tu sa iei initiativa. Dar, daca este destul de curajos.la fel. Dar, esti sigura ca va impartasiti sentimentele? Sau daca nu, poate el nu e sigur, si i-a fost teama sa te abordeze, sa nu il reufzi:d.

| ela_9708 a răspuns:

Sinker nu mi se pare deloc ciudat...ba chiar este ok daca va intelegeti bine sau sunteti amici:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e ceva iesit din comun. dar mie sincer imi place sa ma invite baiatul la prima intalnire.tongue