| mishu112 a întrebat:

Este corect ca sinonim fetele, damele?

6 răspunsuri:
| kattya96 a răspuns:

Pai nu prea stiu. Cel mai potrivit era fiicele. Nu cred ca e bun, dar poate gasesti un prof indulgent care o sa-ti puncteze. Oricum nu scade mult.
SUCCES SA IEI O NOTA MAAARE :*

| YourFriend a răspuns:

Da... dar totusi "dame" inseamna femei, nu fete, dar merge si asa big grin

| TTdsIulia a răspuns:

Mm... nu prea, daca te referi la examen atunci era mai corect spus fiicele sau fecioarele

| MMihai a răspuns:

Damă este cu sens de femeie ușuratică, nu de fată, deci nu sunt sinonime.

| Madu2027 a răspuns:

Dame nu prea merge nah.thinking ar merge copilele sau altceva.thinking

| mishu112 explică:

Bag piciorulaughing sper sa dea si mie 0.4 din 0.6happy