| AnonimusGirl a întrebat:

ESte corect ca sinonim pentru fetele=domnisoarele?

Răspuns Câştigător
| Azalea a răspuns:

Depinde de ele laughing

11 răspunsuri:
| Anonymus314 a răspuns:

Hmm,am vrut si eu sa scriu asa cred ca e corect.

| KyraW a răspuns:

In unele situatii da, dar in situatia de la examen, daca acelea erau FETELE imparatului.atunci prin grad de rudenie ii erau? Fiice.sau fecioare pentru ca inca erau nemaritate.Nu e incorect dar nu stiu daca o sa ti-l ia in considerare la examen. Speram ca da.Succeshappy

| Meli34 a răspuns:

Asta ai avut la examen, asa-i? Eu am scris fiicele, nu stiu daca ii bine...da trebuia sa fie sinonimun din context, nu sinonimul in general...

| Girodelle a răspuns:

Daca e din Testarea Nationala sa stii ca era corect sa scrii fiicele! Am gasit baremul pe net!

| LiaYapp a răspuns:

Nu...deoarece fetele sunt si cele mici(copii) si cele la varsta adolestentei(domnisoarele) si cele casatorite, si cele la o varsta destul de inaintata(femeile in varsta)

| mistakeofyourlife a răspuns:

Partial (asta daca te referi la evaluare de romana de azi). Se referea mai mult la fiicele sau fecioarele (iar sinonim pentru fecioare este domnisoare happy )

| ღBizarreCrazyღ a răspuns:

Cred ca merge si asa. in barem sinonimul dat de ei ca exemplu era parca fiicele. insa oricare altul era valabil atata timp cat respectai cerinta si se apropia de intelesul lui.

| alexa141 a răspuns:

Asta ii de la examenu de la romanalaughing eu la fel am scris...thinking

| LittleGirl_8468 a răspuns:

Dupa mine, ar fi corect. Insa nu corectez euwinking... Nu te-ai gandit atunci la `fiicele` sau `copilele`?hee hee

| dggfsdfg a răspuns:

Depinde de varsta fetei

| RuskaDavid a răspuns:

Daca te referi la examenul de azi... raspunsul corect este : fiicele happy
Faza e ca "domnisoara" poti fii si la 90 de ani daca nu ai sot... intelegi ce vreau sa zic?