| XxAndreiMasterxX a întrebat:

Este cumva posibil daca atingi viteza luminii adica 300.000km/h sa calatoresti in timp?

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

E imposibil

| SimplePlanFanKarina23 a răspuns:

Da. big grin dar problema e: cum ajungi la o astfel de viteza?

| Raduuuuu a răspuns:

Daca atingi aceasta viteza nu o sa calatoresti in timp ci doar o sa fii mai rapid, lumea sa-r putea sa ti se para ca sta pe loc.Pt calatoria in timp iti trebuie o viteza mult mai mare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La 1. 000. 000 km e deja posibola calatorie in timp dar n-ai cum sa ajungi la viteza asta

| NarkyzZz a răspuns:

Salut Andrei.nu nu calatoresti in timp, dar daca ajungi la viteza aceea o zi normala care are 24h la tin va insemna citva zeci/sute/mii de ani daca ajungi la viteza aia

| Toader_Melissa_1992 a răspuns:

Viteza luminii este de 300.000 km/s