| Danescu_Madalin_2000 a întrebat:

Salut TPU,vreau sa-mi evplicati si mie chestia aceasta cu intoarcerea in timp,cu antimateria, cum este posibil asta....Cum putem depasi viteza luminii si ce legatura are viteza luminii cu intoarcerea in timp?! Sunt interesat rau, va rog!

4 răspunsuri:
| peperonies a răspuns:

Niciun obiect cu masa nu poate depasi viteza luminii. nu te mai gandi la chestii din astea ca sunt mult prea complexe. mersul inapoi in timp e practic imposibil.

Răspuns utilizator avertizat
| peperonies a răspuns (pentru Danescu_Madalin_2000):

Cu cat ajungi mai aproape de viteza luminii timpul sau... cum percepem noi timpul merge mai incet.

Răspuns utilizator avertizat