| AndaVr a întrebat:

Este greșit să-ți exprimi părerea despre o anumită persoană, fie că e pozitivă sau negativă?

5 răspunsuri:
| Wehrmacht a răspuns:

Doar daca ti-a cerut ea asta.
Daca nu a facut-o ti-o exprimi cand nu e acolo.Si daca e la o mica distanta de tine si vorbesti cu gura pana la urechi este egal cu "este aici".

| OnuOnulică a răspuns:

Este gresit felul cum o faci happy
Daca o exprimi intr-o maniera care sa nu supere respectiva persoana atunci nu e gresit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de contex. Uneori oamenii au nevoie de o trezire la realitate(un dus rece). Alteori cu grija decat sa ii spui opinia ta si sa aiba impact negativ asupra acelei persoane pentru ca nu poate intelege ce vrei sa ii spui in ideea de a ajuta mai bine, nu! O expui jntr-o maniera care sa poata ajuta decat sa aduca o suferinta neinteleasa.
Asta daca dorinta ta este de a ajuta persoana in cauza, daca nu, iti vei expune veninul intr-o maniera nu tocmai placuta provocand o siferinta nespusa si e trist. Ideea este sa ne ajutam nu sa ne dam in cap("cine sunt eu", ce pot face eu", dam pe afara de inteligenta si cand colo...).
Toate cele bune.

| ImKinder1 a răspuns:

Noi avem drepturi si asta e opinia, parerea fiecaruia, fie ea buna sau rea...

| Даиана a răspuns:

Sigur ca nu.