| PopLucasabc a întrebat:

Este interzisa purtarea maieurilor sport in scoala?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Normal ca este interzis.

| MarianWLF a răspuns:

Pe dedesubt nu, sa vi doar in maieu te trimite acasa laughing

| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca-i interzis, ca nu te duci la plaja, ci la o unitate de invatamnt unde regulamentul scolar cere o imbracaminte decenta si curata, nu de joaca, de plaja sau altcumva.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Interzis sau nu e chiar de prost gust sa fii in maieu la scoala
la ora de sport da, dar in rest sa fim decenti putin

| dullcat a răspuns:

Poti purta maieu pe sub camasa si cam asta e.La scoala trebuie sa respecti tinuta impusa daca nu doresti probleme.Ai timp toata viata sa te imbraci cum doresti, nu a murit nimeni in scoala numai de la atat. laughing

| Fatamuntilor a răspuns:

Chiar daca scoala nu impune o uniforma, trebuie totusi o tinuta decenta.
Maieul il porti purta in timpul liber.