| simovacariu a întrebat:

Ce argumente pro sau contra purtarea uniformei(oriunde, nu neaparat la scoala) puteti spune? Fundawinking

Răspuns Câştigător
| mistakeofyourlife a răspuns:

Argumente pro: nu mai ai cum sa vezi toate pitipoancele imbracte in fuste mini (si mai stiu eu ce ). [desi ar gasi ele o cale sa le "scurteze" indiferent daca poarta uniforma sau nu]
Contra: iti impune sa porti aceleasi haine ca toti cei din scoala. Nu te lasa sa iti exprimi personalitatea si nici sa itu ascunzi imperfectiunile. Gandeste-te cum ar fi sa vezi o fata mai plinuta intr-o uniforma stramta pe talie. Eu, de exemplu, imi aleg hainele si in functie de dispozitia mea din ziua respectiva. O zi insorita va se echivaleaza cu niste culori deschise prin care sa simti aceeasi stare de euforie ca si atmosfera de afara. Sau daca te simti posomorat, iti poti alege niste haine mai lejere, in privinta carora sa nu te ingrijorezi ca se vor sifona.
happy

2 răspunsuri:
| Lucinca a răspuns:

Pro:Se observa de unde esti adica. in ce scoala esti sau unde lucrezi
Contra: sunt nasoale
nu te diferentiezi de alti
te enerevaza ca trebuie sa le porti mereu daca nu nu te primeste la locul respectiv
sunt URATEEE!
si cam atatbig grin

| Satan13 a răspuns:

Pro:Te arata de la ce scoala esti.
Contra:Unele-s incomode si te f sa te simti ciudat..."Inca mai esti la clasele primare?!" Atunci se poarta uniforme...tongue
Deci asa cum a sp BlackPearl "! sunt nasoale si urate!"