| HappySadness a întrebat:

Este mai sanatos sa mananc o pizza si sa fac sport sau sa mananc numai legume si sa stau la calculator?
Funda big grin

Răspuns Câştigător
| Ariia a răspuns:

Buna!
Dedinde despre ce sport vorbesti.Nu cred ca slabesti de la sportul aruncatul cu privirea.Da ma rog sa nu mia glumim. Deci e sanatos sa faci sport si poti manca si pizza dar nu 8 tavii pe zi. Daca mananci echilibrat si hranitor poti si sa faci sport fara sa te extenuezi si sa stai pe calculatorr, Sper ca te-am ajutat Funda?

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Sănătos este să mănânci legume și fructe proaspete și să faci sport!
Pa, pa.

| Tweetymrrr a răspuns:

Sa mananci o pizza si sa faci sporthappy.

| Rayyy a răspuns:

Buna,
Ce spui de mancat legume si facut sport? big grin

| Piiink a răspuns:

Nikii una nici alta cea mai bunaa cale este sa mananki cate putin din toate big grin si poti sa stai la pc laughing bftaa funda puppy dog eyes?

| curiozitatea a răspuns:

Nici unatongue
daca faci sport este bine
dar daca mananci rau nu-i bine asa ca e ca si cum ai avea un mar frumos si pe o parte e frumoss iar pe alta e putrezitbig grin
Iar daca mananci bine si nu faci miscare tot nu e bine.Mai bine Mananci multe legume si din cand in cand te mai rasfeti cu pizza si altele...iar ziua faci sport...si seara stay putin pe calculatorbig grin
funda?

| PeAfara a răspuns:

Parerea mea personala este ca: mai bine mananci pizza si faci sport decat sa mananci doar legume si sa stai in fata PC-uluihappy

| Mauve a răspuns:

Niciuna.Este mai sanatos daca mananci legume si sa faci sport.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In legatura cu macatul legumelor la calculator.Nu e bine sa mananci in fata televizorului/calculatorului pentru ca mananci inconstient.Adica...fiind atent la acel ecran nu esti constient de hrana care o consumi la fel de bine cand o mananci nevizionand ni9mic.De aceea cand mananci in fata calculatorului/televizorului te saturi mai greu adica s-ar putea sa mai fie nevoie de o portie.
Eu cred ca trebuie sa ai o alimentatie variata dar nici sportul sa nu lipseasca.
Sper ca te-am ajutat.
Funtitabatting eyelashes?