| aNdReiComan a întrebat:

Este o tipa in liceu mai mare ca mine cu vreo 2-3 ani, nu o cunosc prea bine ca e din alta parte, stiu doar ca cheama Anca e putin mai obraznica si face naveta.De ceva timp am observat ca face ce face si tot cauta sa treaca pe langa mine.Azi cand mergeam pe peronul garii ea era pe partea cealalta cu colega ei si a traversat linia pe peron si iar a trecut pe langa mine si ma priveste mereu atent si de la distanta cand ma vede ea se tot uita dupa mine, da face ce face si trece mereu pe langa mine.Mentionez ca sunt mai retras asa...de fel.

4 răspunsuri:
| DNSK a răspuns:

Incepe prin a o saluta. dupa ceva timp intreab-o ce face, ce ora are, pana la cat e la scoala. nu te grabi din start cu mancarea favorita sau cum e relatia dintre ea si parinti. ia-o incet, fara graba. daca-ti raspunde urat, trateaz-o cu indiferenta. (indiferenta atrage, ca sa stii si asta)

| neutrino a răspuns:

Nu esti numai timid, se pare ca esti si atragator pentru ea.

| Holiday a răspuns:

Si intrebarea e?!?

| Solitude15 a răspuns:

Pai se vede ca te place s-a indragostit ♥ poate a tras Cupidon o sageata in inima ei poate