| croissant a întrebat:

Este oare o rușine să porti aparat auditiv?

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

De cand este o rusine sa ai o boala fie ea si cu auzul?
Atunci te intreb eu pe tine: ai vazut vreodata pe cineva sa rada de astfel de persoane?
La fel ar putea sa rada si de cei care poarta ochelari de vedere, de cei carora le lipseste un deget, un picior, o mana etc.
Nimeni care are putina minte nu ia in ras o persoana cu probleme de sanatate, sa tii asta minte si s-o aplici!

1 răspuns:
| Anonim147943 a răspuns:

Nu poti controla tu daca vrei sau nu vrei sa ai probleme cu auzul. Dar mai bine e sa porti acum aparat auditiv decat sa iti strici mai tare auzul. Nu baga in seama cei care rad de tine, sa stii ca ei toti au ceva "probleme." Poate nu toti te vor accepta, dar cu aceasta schimbare vei vedea oamenii care cu adevarat tin la tine, cei care te vor sprijini si te vor ajuta sa treci peste cuvintele care au iesit din gura altora fara sa le gandeasca.