| Sabina_1904 a întrebat:

Este ok ca fetele de liceu(clasa a9a ) sa poarte tocuri? Am vazut ca majoritatea fetelor prefera conversi, cizmulite fara toc, dar sunt si "domnisoarele cu tocuri". Vreun sfat? Sa port tocuri sau nu? Am o inaltime de 1, 68 cm si 55.6 kg. E ok sa port tocuri? Am trecut a 9a.

9 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Nu e sanatos. dar daca totusi vrei, poarta tocuri mici sub 5 cm.
succes! big grin

| Punky a răspuns:

Well nu conteaza inaltimea, greutatea, conteaza cum te simti tu pe tocuri. Daca esti ok si simti ca o poti face, fa`o! Eu nu iti recomand asta deoarece e incomod si nu vad rostul. But this is my idea.Nu obisnuiesc sa port tocuri decat daca este obligatoriu si sincera imi e bine asa.

| Derye a răspuns:

Dupa 18 ani.

| WickedBoy a răspuns:

love struck

| onlymeme a răspuns:

Poti sa porti(oricum, faci cum vrei), dar nu prea e corectstraight face
ink de adolescenta ti se formeaza gresit piciorul, datorita formei pantofuluistraight face
nu ar fi bine sa porti chiar asa de devreme, ai timp toata viatalaughing
si apropo, cizmulitele fara toc etc. sunt ff ok, ff dragutehappy
papa

| dya a răspuns:

Pai parerea mea.este ca poti sa porti ce doresti si in ce te simti tu bine, si crezi ca te avantajeaza. Nu in fiecare zi cu tokuri, dar iti pot lua de 2 3 ori p saptamana pentru ca este la moda. Insa sa nu pari prea extravaganta.

| MeduzaInaripata a răspuns:

Nu este o lege. Trebuie sa porti ce iti place tie, in ce te simti tu mai bine. Ba chiar o sa fii etichetata ca pitipoanca daca nu sti la ce sa porti tocurile, asa ca si moda se implica foarte mult aici. Succes!

| hermione a răspuns:

Dupa parere mea nu este bine. Sunt unele fete care se cred cool si o fac dar nu e pentru binele lor. Tocuri trebuie sa porti cand vei avea peste 20 de ani. Nu mult timp vei mai fi adolescenta.

| hermione a răspuns:

Dupa parere mea nu este bine.Sunt unele fete care se cred cool si o fac dar nu e pentru binele lor.Tocuri trebuie sa porti cand vei avea peste 20 de ani.Nu mult timp vei mai fi adolescenta.