| Gabby6y6 a întrebat:

Este posibil ca la un moment dat sa ti se fac dor de cineva din trecut, care insa ti-a facut mult rau?

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Da. dar îți amintești de ce ai rupt legătura și treci peste.

| LikeARollingStone a răspuns:

Da, se numeste masochism. Daca ti-a facut mult rau inseamna ca in perioada in care erai cu acea persoana nu te simteai bine, nu era cea mai buna perioada din viata ta. Deci, de ce ai vrea sa te intorci acolo?
De multe ori, mintea noastra ne joaca feste si ne autosabotam, trebuie sa fii suficient de puternic(a) incat sa nu iti distrugi viata (din nou).

| Violleta2022 a răspuns:

Nu cred ca ti se poate face dor de cineva care ti-a facut rau.
Ti se face dor de cineva la care tii, pe care-l iubesti, pe care il ai in suflet, dar in nici un caz de o jigodie de om rau.

| Andreeush a răspuns:

Trebuie să fii nebună să te mai gândești la cineva care ți-a făcut mult rău în trecut.

| Marius22222222222 a răspuns:

De obicei fix de aia ne amintim.dar daca nu mai sunt prezente in viata noastra e pentru ca ceva nu era ok. Deci mai bine sa duci lipsa lor decat sa iti faci rau zilnic. Nu stiu daca ai inteles ce vreau sa zic

| Anonima163333 a răspuns:

Nu prea cred ca-i normal daca ti-a facut rau.

| anamaria82726 a răspuns:

Normal ca este posibil. Pana la urma dorul este un sentiment incontrolabil. Poate sa ne fie dor de cineva fie ca vrem, fie ca nu.
Depinde foarte mult si de situatie. Adica de cat de mult rau ti-a facut.
Dar este posibil ca pur si simplu sa iti fie dor de momentele frumoase petrecute cu acea persoana. Fiindca desi ti-a facut rau, ati trait si clipe frumoase. Si sa iti amintesti cat de fericiti erati impreuna(pana sa iti faca un rau)

| Blonda05 a răspuns:

Da este, mie imi e dor de fostul, de 8 luni ne-am despărțit.dar nu il uit și nimeni nu va mai fii ca el