| Coloringthevoid a întrebat:

Este posibil sa-ti faci vocea sa semene cu a unui personaj?
Daca da, cum?
Stiam ca exista niste exercitii ale actorilor de voce...
Funda

Răspuns Câştigător
| SirOne a răspuns:

Este posibil!winking
In primul rand, trebuie sa studiezi mai multe lucruri inainte de a te apuca:
1.Vezi limbajul corpului.
2.Afla zona din care provine si documenteaza-te despre limbajul specific.
3.Vezi cum se comporta personajul respectiv.
Dupa ce-ai indeplinit toate cele de mai sus, incearca sa imiti o parte, cat de mica, si fa-o pana iti va iesi (cel mai bine faci asta in fata oglinzii), apoi te poti extindewinking
Nu prea exista exercitii de voce, pur si simplu este vorba de transpunerea ta in pielea acelui personaj, uiti complet de persoana ta si esti una cu personajul.
Sper ca ti-am fost de ajutor happy

| Coloringthevoid explică (pentru SirOne):

Mersi mult.Eu am o piesa de jucat cu acel personaj si vreau sa il joc cat mai bine; si sa fac asta inclusiv cu tonalitatea vociiwinking

1 răspuns: