| NuStiuCeNumeSaImiPun a întrebat:

Este tarziu daca ma dau la 11 ani la gimnastica?

Răspuns Câştigător
| Tsun a răspuns:

Nu nu este tarziu.nu e tarziu niciodata pentru inceperea unui sport. poti si la 80 de ani sa practici majoritatea sporturilor...acum depinde de vointa ta.varsta decide numai daca vrei sa faci pentru fizicul si sanatatea ta sau vrei si pentru performanta.pentru performanta e mai greu dar totusi ai putea mai ales ca de obicei participarea in concursuri de olimpiada de ex sunt de obicei 15-16 ani deci cu o vointa de fier ai putea sa ai realizari.in mod normal varstele de inscriere pentru perfomante gen Nadia Comaneci ar fi intre 3-5ani fiindca atunci copilul nu realizeza efortu si durerea la fel ca la o varsta mai inaintata(atata timp cat e distractiv)si mai e vorba si de oase care isi pierd din flexibilitate pe masura ce cresti si e mai greu, dar nu ti pierde confidenta sportul e bun oricand oricum de orice fel, daca nu pentru medalii atunci pentru sanatate si aspectwinking.

7 răspunsuri:
| Andarock a răspuns:

---> Tarziu? laughing
---> Nu, nu este.

-------> Nu, nu este prea tarziu deoarece eu merg de la 12 ani, dar pot sa-ti spun ca-mi place sa ma duc.
--> Nu ma duc chiar zilnic, dar noo`...nu cred ca merge cineva zilnic! big grin

Sper ca te-am ajutat puppy dog eyes

Răspuns utilizator avertizat
| CopiluNebunCuViseColorate a răspuns:

Daca vrei sa faci gimnastica de performanta este foarte tarziu... daca vrei doar pentru placerea ta poti sa mergi cand vreiwinkingwinkingwinking

| bianca_7396 a răspuns:

Da e tarziu.eu vroiam sa ma inscriu la sapte ani si a fost prea tarziu.trebuie sa te inscrii intre 4-6 ani. funda? te rog! PS, sa nu crezi ca am luat-o razna.dar, te rog funda.

| Grigoo a răspuns:

Sincer ced ca este un pic cam tarziu, pentru ca oasele s-au dezvoltat intr-un anumit fel si este mult mai greeeeu si poate chiar dureros sa faci gimnastica de performanta acum.de obicei se face de la 6 ani

| NuStiuCeNumeSaImiPun explică:

Dar ca ca pot face sport de performanta e tarziu tare?

| baalial a răspuns:

E bine si acum dar ai de munca