| selfish lover. a întrebat:

Esti de acord cu prietenii care te lasa balta pentru "persoana iubita"? Adica ati fost cei mai buni prieteni de cand erati mici, iar apoi el/ea a uitat de tot doar pentru ca acum are iubit/a. Cunosc foarte multe persoane care au facut acest lucru dar si-au dat seama ca au gresit doar dupa ce au ramas singure... fara iubit/a, fara prieteni. happy

Răspuns Câştigător
| andreiuuutza a răspuns:

Suntem adolescenti, pentru noi o "iubire" nu tine my mult de 2 ani...in cazurile cele my fericite, pe cand o prietenie poate dura o viata. E absurd, nu merita.Si oricum, a avea un iubit nu inseamna ca acel "el" devine universul nostru, este loc si de prieteni.Bineinteles ca nu e normal.

5 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Este ceva normal. Şi atunci când te căsătoresti îti părăseşti părinţii, nu?

| Flav a răspuns:

Cand isi baga femeia coada...

| madalicious a răspuns:

Normal ca nu. Mi s-ar parea o nesimtire ca o persoana pe care o cunosc de ani buni si in plus se jura ca e prieten/a cu mine sa ma lase balta doar pentru o iubire care nu stie nici macar ea cat ar dura. Pur si simplu nu as mai baga nici eu aceea persoana in seama.

| Andreea_7493 a răspuns:

Nu mi se pare corect sa uite de tot doar pentru ca are iubit/a.
Prietenii raman toata viata, un iubit/a nu se stie cat timp :p

| vali_6207 a răspuns:

Pai acum depinde de situatie, in ce fel te lasa balta, nu mai vorbeste cu tine sau ca nu mai iesiti impreuna sa va distrati?
E ceva normal sa doreasca sa stea mai mult cu persoana iubita decat cu prietenii, dar dupa un timp ai sa vezi ca o sa se sature de iubita si o sa doreasca sa mai iesiti ca "in vrenurile bune" laughing rolling on the floor