| larydas a întrebat:

Eu am terminat cls.11. Sunt la profil bilingv engleza. Numai in clasa 9 si a 10 am facut mate, fizic, chimie si biologie. In cls 11 si a 12 nu se mai fac aceste materii. Impreuna cu parintii mei ne-am hotarat ca cel mai bine pentru mine ar fi sa urmez fac de medicina. Intrebarea mea: daca are ceva profilul in leg cu ce se cere la admitere. Adica vreau sa spun ca toata vara asta o sa invat biologie si fizica, ca am ales fizica in loc de chimie(este buna alegerea, adica trebuie sa aleg chimie? In alta parte nu am unde sa ma duc si fac de medicina este singura accesibila si profitabila. Astept pareri

1 răspuns:
| georgiana_6517 a răspuns:

Am 2 colege care vor sa dea la fac de medicina si ele fac pregatire la biologie si chimie.Deci chimia e mai importanta pentru medicina decat fizica.