| Patry48485 a întrebat:

Eu am un proiect
adica azi trebuie sa fiu o ora profesoara
si trebie sa dezvolt un subiect
acela fiind:cum convietuim cu natura
Ce intelegeti prin a convietui cu natura?
va dau funda si voturi da scrieti repede

Răspuns Câştigător
| Bibutzu a răspuns:

Buna!love struck

Convietuirea cu antura. Omul s-a intalnit cu ea si inca se mai intalneste! Adica cum traim in natura ...Cum ne "intelegem" cu animalele cum o protejam de distrugeri : taieri de paduri, incendii etc. Cum ajutam animalele. mergem iarna de exemplu in padure sa punem fan la caprioare ...asta stiu dintr-o carte! Ai putea spune ca omul. isi construieste cabane si case in natuar. etc.
succes. fundoi?

1 răspuns:
| Gorgan a răspuns:

Raspunsul e in intrebare... diferenta de medii naturale, antropice, efectul industriei asupra naturii, defrisarile intense, exploatarile miniere, pe scurt nu prea suntem buni la a CONvietui cu natura avand in vedera ca incetul cu incetul o omoaram pe toata. De ce crezi ca nici ursii panda nu mai au chef sa traiasca?