| rossye9 a întrebat:

Imi trebuie o concluzie pentru un proiect care se numeste -Modul de gospodarire a resurselor de apa-. Adica ce intelegeti prin acest proiect.

1 răspuns:
| goshty a răspuns:

In acest proiect trebuie sa vorbesti despre poluarea apei, ca foarte multa apa(rauri, lacuri) este poluata, in loc sa fie folosita in gospodarie(de exemplu la irigatii), astfel reusind sa se faca din nou ciclul apei in natura. Pe langa faptul ca apa este poluata, deci si celelalte elemente din natura atunci cand se va evapora(solul si aerul), riscam sa ramanem fara apa pentru treburile casnice si folositoare omenirii, transformand in adevarate deserturi intreaga zona afectata.bafta!