| mateisitudor a întrebat:

Eu am vocea normală dar cand trimit mesaj vocal mi se pare ca e ciudatălaughing si imi e frica sa mai trimit mesaje vocale pentru că imi e rusine sa nu rada de mine, însă eu am vocea normală in realitate

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Haha, aşa am păţit şi eu acum ceva vreme, până m-am obişnuit. Am vocea mai masculină şi îmi era cam ruşine să vorbesc la telefon din cauza asta, sau să trimit mesaje vocale. Cu timpul m-am acomodat, exersând tocmai prin mesaje vocale sau înregistrări vocale pe care le ascultam apoi. Aşa m-am obişnuit cu vocea mea, ascultând-o. happy

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"cand trimit mesaj vocal mi se pare ca e ciudată" - aia e vocea ta normală, așa te aud toți ceilalți!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Când îți asculți tu vocea ta, așa o aude toată lumea. Nu este mai ciudată. Vocea pe care ți-o auzi tu, o auzi numai tu. Toată lumea aude vocea ca pe mesajele tale.

| Sofer a răspuns:

Și mie mi se pare la fel ca mi se aude vocea ciudata dar trebuie sa te obișnuiești. Eu încă încerc asta.

| Ineys a răspuns:

E o iluzie. Doar tu iti auzi vocea asa. Ceilalti ti-o aud ca prin vocale.
Pam pam. Ce sa vezi.
Cutia ta craniana ( si a noastra a tuturor ) are o rezonanta anume care ne face pe noi ( cei care vorbim ) sa ne percepem vocea intr-o anumita maniera.

| Dana2103 a răspuns:

O ingrosi daca esti baiat prin exercitiu

| AlexValentinn a răspuns:

Lol frate, si eu am aceeasi impresie ca am vocea ciudata in vocaluri, iar in realitate nu mi se pare ciudata. Am intrebat si alti prieteni si au zis ca si lor li se pare ciudata vocea lor pe vocaluri. Deci toti patim asa, nu doar tu laughing.