| Anonym00 a întrebat:

Eu ma fac rosie la fata mai ales la caldura si nu imi place deloc cum ma privesc altii...Cum pot face sa nu mai fiu asa?

Răspuns Câştigător
| Memecy a răspuns:

Control intern, trebuie sa fii calma happy sa iti controlezi trupul cu mintea, cand mintea este mai puternica decat trupul trupul este mult mai tare, autosugestie...1) te calmezi
2) nu te intereseaza de ce zic ceilalti
3) nici de privirile lor doar trebuie sa fii tare atat

1 răspuns:
| Ager a răspuns:

Și eu sunt la fel, dar nu doar la căldură, ci mai ales când sunt emoționat (fetele frumoase catalizează această reacție).
Dar chiar faptul de a nu te concentra asupra propriei persoane te va ajuta (spun din experiență). Adică, nu încerca (psihic) să nu te înroșești, deoarece mai rău vei face! încearcă în schimb să te relaxezi (mereu psihic) ca și cum nimic nu s-ar fi întâmplat și vei vedea că are efect.
Sper să aibă efect și la tine! Succes!